Komentář předních odborníků

Ricardo R Gonzalez, MD (Houston)

"Používání [GreenLight™] systému s laserovým světlem, které neproniká do hlubších vrstev tkáně, může být jedním z důvodů, proč je výskyt erektilní dysfunkce nižší, než u pacientů jiných laserových technologií .... Cítím se bezpečněji s vědomím, že laserové světlo nepronikne na druhou stranu pouzdra prostaty a nezasáhne tak nervy. "

[Nahoru]

Doc. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D. (Thomayerova nemocnice Praha)

"Unikátní u operací laserem GreenLight™ je maximální šetrnost vůči pacientovi, která je velmi důležitá zejména u pacientů s přidruženými kardiovaskulárními chorobami a poruchami krevní srážlivosti."

[Nahoru]

Fernando Gomez Sancha, MD (Madrid)

"Můžeme provést operaci malé prostaty GreenLight™ zeleným laserem ... a pak poslat pacienta ten samý den domů bez cévky, to ale nemůžete udělat u standardního zákroku s elektrodou (TURP) .... A to je důvod, proč si myslím že je dnes GreenLight™ bezkonkurenční z hlediska bezpečnosti."

"Operace laserem GreenLight™ je stejně účinná jako jiné operace, využívající elektrický proud ... Myslím, že je nyní nejbezpečnější ze všech dnes dostupných."

[Nahoru]

As. MUDr. Jiří Klečka, Ph.D. (Fakultní nemocnice Plzeň)

"Léčba benigní hyperplázie prostaty zeleným laserem je léčbou budoucnosti, která je již dnes dostupná i pacientům v Česku."

[Nahoru]

Prof. Oliver Reich, MD (München)

"Klinické studie s důkazy o bezpečnosti a účinnosti GreenLight™ velmi rychle přibývají. To platí pro speciální indikace jako jsou vysoce rizikoví pacienti, pacienti na antikoagulační léčbě, ale stejně tak pro většinu pacientů s BHP. Tato skutečnost představuje obrovskou výhodu pro GreenLight™ oproti technikám, jako je plazmavaporizace prostaty, která má omezené klinické výsledky. "

"Klinické údaje jsou pro GreenLight™, jak všichni víme, je velmi působivé."

[Nahoru]